Co się dzieje w Myślenicach?

02. Kwiecień 2017 Bez kategorii 1

Z pewnością pamiętacie nasz wpis dotyczący Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Dzisiaj oddalamy się nieco od niej i przenosimy do niepozornego na pierwszy rzut oka miasteczka, położonego niedaleko Krakowa.

Do Myślenic warto przyjechać nie tylko ze względu na jego walory naturalne, zabytki i atrakcje. W mieście odbywa się także wiele ciekawych imprez, których nie może pominąć żaden fan kulturalnych wydarzeń. Miasto tętni życiem także na co dzień, ale to właśnie festiwale, koncerty i spotkania zorganizowane dla szerokiej publiczności, ściągają w jego progi tłumy turystów nie tylko z okolic, ale także z całego kraju.

Dni Myślenic to cykliczne wydarzenie organizowane przez władze miasta. Co roku w okresie letnim ma miejsce seria happeningów, konkursów, przedstawień i koncertów, w których można uczestniczyć nieodpłatnie. Ten czas to także różnorodne spotkania autorskie z poezją, odczyty, wystawy oraz wernisaże. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, a żaden miłośnik sztuki nie będzie zawiedziony.

Szczególnym powodzeniem cieszą się koncerty. Organizatorzy dbają o zróżnicowaną ofertę. Na scenie miasta wystąpiły dotychczas największe gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej i rockowej. Wśród nich między innymi: Dżem, Maryla Rodowicz, Blue Cafe, czy Budka Suflera. Muzyka rozbrzmiewa jeszcze długi czas po zakończeniu głównego koncertu, a dyskoteka trwa zwykle do białego rana.

W Myślenicach odbywają się także imprezy szczególnie adresowane amatorom motoryzacji i sportowych emocji. Rajd Trial i Rajd Krakowski to gratka dla miłośników motocykli i szybkich aut. W wyścigach biorą udział najlepsi zawodnicy z kraju i zagranicy. Charakter międzynarodowy ma też inne cykliczne spotkanie w Myślenicach – Warsztaty Artystyczne. Zjazd twórców z Francji, Słowacji, Ukrainy, Japonii, Niemiec, Rosji, a nawet Meksyku to eventy, podczas którego hołd piastują przeróżne techniki plastyczne i manualne. Malarstwo, rzeźba, fotografia, ceramika, grafika to tylko niektóre z dziedzin, jakim można się poświęcić na myślenickich warsztatach.

Dużym zainteresowaniem cieszy się również Wielkanocne Spotkanie Myśleniczan. Tam wszyscy mieszkańcy, a także przebywający w mieście turyści mogą wspólnie świętować ten czas podczas wielkiej biesiady z regionalnym jadłem i w akompaniamencie miejscowej orkiestry.

Szerokie zainteresowanie Myślenicami, jako miejscem kulturalnych spotkań i wydarzeń, znacznie wspomogło jego rozwój. Tamtejsza noclegowa oferta gotowa jest na przyjęcie nawet dużej liczby przyjezdnych. Turyści coraz chętniej je odwiedzają i wynajmują tanie, dogodne noclegi. Okoliczni mieszkańcy zapewniają im bowiem wszystko to, czego oczekują – moc atrakcji, rozrywkę i relaks w przyjaznej atmosferze.


1 thought on “Co się dzieje w Myślenicach?”

  • 1
    Artemida on 2 kwietnia 2017 Odpowiedz

    Mieszkam niedaleko Myślenic i tam w wakacje jest sporo imprez na Zarabiu. A w zimie działa stok, najdłuższy w okolicy Krakowa z wyciągiem krzesełkowym, więc myślę, że dla fanów białego szaleństwa opłaci się tam znaleźć nocleg i trochę poszusować, bo na pewno mniej ludzi niż w Białce czy Zakopcu. Ale stok na pewno nie dla początkujących

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>