Dębki na pogodę i poprawę nastroju

24. Luty 2017 Bez kategorii 0

Dębki to mała, piękna, nadmorska wieś, która sprzyja wyjątkowemu wypoczynkowi wśród cudownej natury. Położona jest w województwie pomorskim, na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Znajduje się tutaj także Rezerwat Przyrody Piaśnickie Łąki, który dodaje mu uroku. Baza noclegowa Dębek z pewnością zapewnia komfort, a dodatkowo koszt związany z zakwaterowaniem nie jest wysoki. Szukając odpowiedniego miejsca dla siebie, warto zapoznać się z pełną ofertą ośrodków wczasowych.

To miejscowość, w której dobrze poczują się miłośnicy przyrody. Obszar objęty jest ochroną Natura 2000. Jest częścią ujścia Piaśnicy do Morza Bałtyckiego i przyległe temu tereny. Unikatowy kompleks łąkowy i szuwarowy, nadaje wsi wyjątkowego nastroju, polecanego do spacerów. Te okazują się być niezwykle owocne, zważywszy na bogatą florę, złożoną z 265 gatunków roślin, z czego aż 20 jest zagrożonych.

Rezerwat przyrody to również miejsce, przez które przebiegają szlaki turystyczne. Tych znajdziemy w okolicy aż trzy:
1. Nadmorski Szlak Bałtycki, służy do pieszych wycieczek: Żarnowiec–Dębki-Biała Góra–Szklana Huta- Lubiatowo-Latarnia Morska Stilo-Osetnik-Nowęcin-Łeba;

2. Szlak rowerowy: Biała Góra – Dębki – Karwia;

3. Szlak polecany na konne przejażdżki: Wejherowo–Lubocin–Żarnowiec–Dębki-Karwia–Ostrowo-Jastrzębia Góra–Mechowo–Wejherowo.

Wszystkie te trasy to jeden z przyjemniejszych sposobów spędzenia czasu w tej okolicy, choć z pewnością nie jedyny. Śmiało można powiedzieć, że wszystko co najlepsze, znajduje się tu na plaży. Ta jest szeroka, z ciekawymi sosnowymi wydmami, oddzielającymi ją od zabudowań miejskich. Pozawala na znalezienie prywatności, co jest szczególnie ważne, gdyż część z niej, przeznaczona jest dla nudystów. To jedno z niewielu takich miejsc na polskim wybrzeżu.

Warto także wspomnieć, że po całym dniu w promieniach słonecznych, możemy w drodze do wynajętej kwatery, zatrzymać się na smaczny obiad, w jednej ze znajdujących się przy ulicy Spacerowej restauracji. Te stawiają na jakość i świeżość potraw, serwując nam przy tym wyśmienite dania kuchni kaszubskiej.
Noclegi to ciekawa propozycja, z której warto skorzystać w sezonie letnim. Znajdziemy tu zarówno komfortowe pokoje hotelowe, jak i przytulne kwatery w XIX-wiecznej chałupie rybackiej. Dla każdego znajdzie się coś wyjątkowego, wystarczy tylko trochę poszukać.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>