Lecznicza moc karkonowskich wód termalnych

19. Styczeń 2017 Bez kategorii 1

Wybierając się na wycieczkę w Karkonosze, warto zarezerwować sobie czas na odwiedzenie znanych uzdrowisk. Bo Karkonosze to nie tylko białe szaleństwo na ośnieżonych stokach czy zdobywanie górskich szczytów. W górach tych są zlokalizowane dwa uzdrowiska. Jeżeli więc chcecie wygrzać się w wodach termalnych czy wyleczyć niektóre ze swoich dolegliwości – przyjedźcie w Karkonosze. Przedstawimy Wam, jakie atrakcje czekają w uzdrowiskach.

CIEPLICE Uzdrowisko to znane jest już od bardzo długiego czasu. Jest ono jednym z najstarszych w Polsce, bowiem jego historia sięga aż XIII wieku. W Cieplicach możemy skorzystać z oferty 6 obiektów, które oferują nam różnego rodzaju zabiegi. Wody w tym uzdrowisku charakteryzują się tym, że są słabo zmineralizowane i bogato nasycone fluorem oraz krzemionką. Ich temperatura waha się pomiędzy 37 a 38 stopniami Celsjusza – będzie więc ona bardzo przyjemna dla naszego ciała. Oferta powinna szczególnie zainteresować osoby, które zmagają się z różnego rodzaju chorobami układu oddechowego czy ruchowego. Pobyt w uzdrowisku na pewno pozytywnie wpłynie na zmiany zachodzące w naszym organizmie.

ŚWIERADÓW-ZDRÓJ Uzdrowisko w Świeradowie może nie ma aż tak długiej historii jak to w Cieplicach, jednak i tak turyści od wielu już lat korzystają z dobrodziejstw wód termalnych. Zostało ono bowiem utworzone ponad 250 lat temu i może pochwalić się dość imponującą historią. Mamy tutaj do wyboru 7 obiektów, które oferują różnego rodzaju zabiegi. Możemy tutaj pozbyć się przykrych schorzeń związanych z problemami ginekologicznym czy kardiologicznymi. Warto wiedzieć, że Świeradów porównywany jest jeżeli chodzi o swoje właściwości lecznicze do znanego kurortu SPA w Belgii. W obu uzdrowiskach warto na chwilę się zatrzymać. Można wygrzać się do woli w leczniczych wodach, delektować ciszą i pięknem otaczającego krajobrazu.

Polecamy zostać w uzdrowiskach na dłużej niż jeden dzień. Miejsca te mają niezwykle bogatą bazę noclegową [informacje: ], więc na pewno nie będzie problemem znalezienie odpowiedniego pokoju. Karkonosze to bardzo popularny region turystyczny, będziemy więc mogli wybierać z naprawdę wielu ofert. Jak widać, góry te oprócz pięknych gór, zapierających dech w piersiach widoków i górskich wędrówek oferują jeszcze leczniczą moc wód termalnych. Warto z tego dobrodziejstwa skorzystać.


1 thought on “Lecznicza moc karkonowskich wód termalnych”

  • 1
    Miś Yogi on 15 marca 2017 Odpowiedz

    Świeradów Zdrój – moje ulubione miejsca, jak potrzebuję naładować baterie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>