Niepospolicie o Karpaczu

23. Styczeń 2017 Bez kategorii 0

Są takie miejsca w Karkonoszach, które przyciągają już chwilę po przyjeździe. Te miasta urzekają klimatem, świeżym powietrzem i atmosferą i wraca się do nich, mimo iż wiemy o nich prawie wszystko. Jednym z takich miejsc jest Karpacz, nieoficjalna polska stolica Karkonoszy. To taki karkonoski odpowiednik Zakopanego, jednak bez ogromu turystów oraz tandetnego kiczu na każdym kroku.

Możemy natrafić tu na pięknie położone schroniska, luksusowe hotele ze SPA oraz dużo pól namiotowych. Znalezienie komfortowego noclegu w Karpaczu nie będzie więc dla nikogo problemem. Od studenta po celebrytę – każdy odnajdzie swoją idealną kwaterę.

Karpacz urzeka też położeniem, bowiem znajduje się tuż u stóp najwyższego polskiego szczytu tego pasma górskiego – Śnieżki, która efektownie góruje nad miastem. Szczególnie uroczy wydaje się być po zmroku, gdy całe miasteczko jest oświetlone.

Miasto posiada również dużą ilość stoków narciarskich, o każdym stopniu trudności, a także kilka par wyciągów, którymi można wjechać na Śnieżkę. Karpacz jest też dobrze skomunikowany, łatwo tu dojechać niemal z każdej części Polski, dlatego jest to miejsce warte odwiedzenia.

Będąc już w Karpaczu, nie sposób nie zobaczyć pewnego miejsca. Mowa tu o miejscu anomalii grawitacyjnej. W Karpaczu na ulicy Strażackiej wszystko toczy się samoistnie pod górę. Według badań grawitacja jest tu mniejsza o 4% niż na całej ziemi, przez co możemy obserwować takie zjawisko. Isaac Newton, gdy kilkaset lat temu wymyślał i publikował prawo grawitacji, prawdopodobnie nie myślał, że znajdą się wyjątki od tej reguły. Warto przybyć do Karpacza i zobaczyć to samemu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>