Poddąbie – piaszczysta plaża i rowerowe eskapady

22. Kwiecień 2017 Bez kategorii 0

Nad polskim morzem położonych jest wiele miejscowości, do których warto przyjechać, są nimi Dębki [Dębki-sieć bloga], Rusinowo, Sarbinowo czy Poddąbie. Głównym atutem tej miejscowości jest atrakcyjne położenie geograficzne, leży ona bowiem na klifie. Na miejscu znajduje się piękna plaża, nie brakuje tam także miejsc na długie spacery. Dlaczego jeszcze warto przyjechać do Poddąbia?

Najważniejszym dla turystów punktem jest plaża. Jest ona bardzo ładna – szeroka i piaszczysta, zatem przyciąga większość wczasowiczów spędzających urlop w tej letniskowej miejscowości. W okresie letnim w Poddąbiu zostaje wyznaczone kąpielisko, które ciągnie się przez około 100 metrów i można się w nim bezpiecznie kąpać. Na plażę można dostać się między innymi zejściem poprowadzonym przez klif. Osoby lubiące odbywać długie spacery nie powinny narzekać na nudę. Na terenie miejscowości znajduje się deptak, który powstał w 2002 roku. W Poddąbiu można spacerować także po lesie mieszanym, który jest doskonałym miejscem nie tylko na wędrówki, ale także na grzybobranie. Przebiegają tutaj trasy turystyczne, również te rowerowe.

Amatorzy jazdy na dwóch kółkach powinni wybrać się do oddalonej o 14 km Ustki. To miejsce warte odwiedzenia ze względu na swoje liczne atrakcje turystyczne. Podczas dnia spędzonego w tym mieści,e warto zawitać między innymi do Muzeum Chleba [Muzeum-sieć facebooka]. To wyjątkowe miejsce, w którym można podziwiać obiekty związane z piekarnictwem. Można przekonać się jak kiedyś wyglądały między innymi młynki, talerze czy urządzenia niezbędne podczas wypiekania chleba. Co ciekawe, muzeum jest prywatne, lecz mimo to ma już blisko 2 tysiące eksponatów.

Innym miejscem wartym uwagi podczas wizyty w Ustce jest wieża widokowa. Po wspięciu się po blisko 250 schodach można podziwiać panoramę miasta, ale także plażę i pobliskie Orzechowo. Wyjazd nad morze warto zaplanować z pewnym wyprzedzeniem, by mieć pewność, że ma się dostępne noclegi [Poddąbie-sieć noclegowa] w komfortowym miejscu. W Poddąbiu znajduje się sporo obiektów, w których można zatrzymać się na czas pobytu w tej miejscowości, są to między innymi ośrodki wypoczynkowe, kwatery prywatne, ale także domki letniskowe. Ceny noclegów w Poddąbiu w sezonie wakacyjnym zaczynają się już od 20 złotych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>