Polska bajka na południu – Lądek-Zdrój

19. Styczeń 2017 Bez kategorii 0

Uzdrowiska to wspaniałe miejsca, w których można przeżyć niezapomniane wakacje, odpocząć, aktywnie spędzić czas, ale także znacznie podreperować swoje zdrowie, Jedną z najpiękniejszych, a zarazem najstarszych miejscowości uzdrowiskowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie jest Lądek-Zdrój. Historia tego urokliwego miasteczka sięga ponad 500 lat. Jego ogromne walory lecznicze docenili już znani władcy oraz carowie rosyjscy. Wpływa na to położenie u podnóża osobliwych Gór Złotych. Mówiąc krótko to raj dla wszystkich miłośników skalnych wspinaczek. Z pewnością spełnią oczekiwania profesjonalistów i odwiecznych pasjonatów, jak i nowicjuszy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze wspinaczką. Najwięcej skałek znajduje się w okolicy Trojaka, a także Stołowych Skał. Wysokości ich szczytów wahają się od 500 do nawet 700 m n.p.m.

 

Górskie krajobrazy to walor uzdrowiskowy. Już od setek lat, lekarze zalecali spacery wśród górskich wzniesień. Stanowiły one wówczas przede wszystkim punkty widokowe. Obecnie tę funkcję pełni wspomniany już wcześniej Trojak, którego wysokość wynosi 766 m n.p.m. Znajdująca się na nim platforma widokowa, gwarantuje fantastyczną panoramę na całe miasteczko jak i pobliski Masyw Śnieżnika. Lądek Zdrój to idealne miejsce do spacerów. Doskonałą scenerią będą nie tylko górskie wzniesienia, ale także Leśny Ogród, będący najwyżej położonym tego typu obiektem w Polsce. Spacerowicze mogą podziwiać ponad 250 różnorodnych, egzotycznych krzewów i drzew, pochodzących z różnych stron świata. To niezwykłe połączenie klimatu śródziemnomorskiego z tropikalnymi lasami deszczowymi. Ze względu na swoje niepodważalne walory turystyczne, zyskuje coraz większą popularność.

W mieście powstała imponująca baza noclegowa, która zadowoli osoby, pragnące nieco zaoszczędzić, jak i najbardziej wymagających gości. Leniwe wczasy w Lądku-Zdroju poza sezonem, kuszą swoją ceną i spokojem panującym w uzdrowisku (baza noclegowa: ). Jednym z nowocześniejszych obiektów noclegowych jest Hotel Trojan, którego nazwa nawiązuje do wspomnianego już wcześniej górskiego szczytu o takiej samej nazwie. Obiekt oferuje zarówno typowy pobyt leczniczy, jak wakacyjny z całą rodziną. Ma przestronne, nowocześnie urządzone wnętrza, a także apartamenty. Ogromnym udogodnieniem, oferowanym przez obiekt są różnorodne zabiegi i masaże na całe ciało. Wśród nich największą popularnością cieszą się kąpiele borowinowe oraz magiczna Grota Solna.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>