W poszukiwaniu bursztynu w Jantarze

12. Luty 2017 Bez kategorii 0

Jantar jest znaną nadmorską wsią, położoną w województwie pomorskim, nad samym Morzem Bałtyckim. Jego atrakcyjne położenie sprawia, że każdego roku osadę tą odwiedza mnóstwo turystów, a ich liczba ciągle wzrasta, sięgając już nie setek, a tysięcy.

Nazwa „Jantar” oznacza inaczej po prostu „bursztyn”, których tutaj nie brakuje. Kiedy morze jest wzburzone, często wyrzuca na swój brzeg piękne, złociste skarby, które można odnaleźć, spacerując wzdłuż brzegu morza o świcie. Dla takich chwil warto wstać wcześniej i wybrać się, najlepiej z bliską osobą. Ogromną popularnością cieszy się Muzeum Bursztynnictwa. Możemy zobaczyć w nim niezwykłe okazy bursztynów, znalezione na tutejszej plaży. Galeria mieści się w budynku starej szkoły podstawowej. Wiele znajdujących się tutaj niezwykłych kruszyw posiada wtopione we wnętrze rośliny czy owady. Takie okazy trudno jest znaleźć, mniejsze jednak niemal każdy może spotkać na swojej drodze.

Równie chętnie odwiedzaną atrakcją jest kolejka wąskotorowa, którą dojechać można nawet do Malborka. Przejażdżka taka będzie niezapomnianą przygodą zwłaszcza dla dzieci, nie tylko one jednak będą z takiej opcji zadowoleni. Jantar to miejsce idealne do uprawiania sportu. Najczęściej organizuje się tutaj zawody w piłce plażowej, nie brakuje jednak innych dyscyplin sportowych. Miejsce dla siebie znajdą tu nawet miłośnicy jazdy konnej, którzy mogą odwiedzić ośrodek jeździecki „Buffalo Bill”. Można wybrać się na wycieczkę brzegiem morza w nietypowy sposób, bowiem w siodle. Co więcej, wcale nie trzeba być doświadczonym jeźdźcem, wspaniale poradzą sobie nawet totalni nowicjusze w tej dziedzinie.

Jeżeli w wycieczce będą uczestniczyć dzieci, świetną zabawą dla nich będzie z pewnością Wioska Indiańska. Można tutaj poznać indiańskie zwyczaje, tradycje, sposób życia, a nawet skosztować indiańskich specjałów kulinarnych. Dzieci z pewnością będą zachwycone, a i dorośli znajdą coś interesującego dla siebie. Ważną dla turystów kwestią są noclegi – Jantar pomyślał o przyjezdnych, rozwijając bazę noclegową i tworząc całe mnóstwo miejsc, w których każdy może znaleźć zakwaterowanie na czas pobytu w tej malowniczej miejscowości. Jantar to miejsce idealne nie tylko dla miłośników wodnych rozrywek, bowiem każdy znajdzie tutaj zajęcie dla siebie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>